Ankara invisalign, Ankara Invisalign fiyatları 2021, Invisalign Doktor bul Ankara, İnvisalign Ankara, Invisalign tedavisi Ankara, Invisalign Ankara, Ankara invisalign tedavisi, Ankara invisalign fiyatı, Ankara invisalign fiyatları

Invisalign; Şeffaf plak tedavisinde kullanılan Şeffaf plak markalarından birisidir. Invisalign teknoloji bakımından en yüksek olan şeffaf plaktır.

Invisalign tedavisi yüksek teknolojide üretilen ve kişiye özel uygulanan şeffaf plaklardan oluşan ortodontik tedavi yöntemidir.

Invisaling tedavisi sayesinde ortodontik tedavi gördüğünüz anlaşılmaz ve hayatınızda hiçbir kısıtlama olmadan, çapraşık dişleriniz düzeltilir.

Invisalign tedavisinde artık daha zor durumlarda yeterli sonuç elde edilebiliyoruz. Aynı zamanda bazı zor diş hareketlerini elde etmek amacıyla invisalign plaklarını çeşitli mekaniklerle uyumlandırıp başarılı estetik sonuçlar elde etmek mümkün.

invisalign tedavisi genellikle braket takmak istemeyen yetişkin hastalarda tercih edildiği biliniyorsa da, artık gençlerde ve büyüyen çocuklarda bile kullanılan bir yöntem oluyor.

Çapraşık dişlerinizden rahatsız oluyor ve tel takmak istemiyorsanız, Ankara’da invisalign tedavisi yapan Uzm. Dt. Zeynep Karakoç’tan muayene için randevu alarak tedaviniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizin uygun bir vaka olduğunuza kanaat getirdiğinde, sizin ağız içi kayıtlarınızı alıp bilgisayar üzerinde tedavi planınızı oluşturur. Bu planlama doğrultusunda plaklarınız el değmeden size özel hazırlanır ve paketlenir.

İki haftada bir farklı kuvvet uygulayan yeni plakları takarak ilk günden itibaren dişlerinizdeki düzelmeyi siz ve çevrenizdekiler fark etmeye başlar.

Yemek hariç tüm gün taktığınız ve bir lens gibi tüm dişlerinizi çepeçevre saran plaklarınız esnek ince ve neredeyse görünmeyecek kadar şeffaftırlar.

Ankara Invisalign Tedavisi Nedir?

Ankara’da Invisalign tedavisi, çapraşık dişlerin kişiye özel hazırlanmış ve dişleri çepeçevre saran bir dizi şeffaf plaklarla düzeltilmesidir. Aslında tel olmaksızın yapılan bir ortodontik tedavidir.

Normal Ortodontik Tedaviden Farkı Nedir?

Ankara Invisaling tedavi süresi ve başarısı adına fark yoktur. Invisalign tedavisi için uygun olan vakalarda normal tedaviye oranla daha konforlu ve neredeyse hiç belli olmaması sebebiyle daha estetik tedavilerdir.

Hangi Durumlarda Invisalign Tedavisi Uygulanır?

Görüntü nedeniyle tel takmak istemeyen bireyler hangi yaşta olursa olsun invisalign tedavisi yaptırabilirler.

Invisaling Tedavinin Avantajları nedir?

Neredeyse görünmez oldukları için estetiktirler. Bu yüzden tedavi olduğunuz dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz.

Yemek yerken apareyinizi çıkartarak özgürce yemek yiyip, dişlerinizi temizleyebilirsiniz.

Klasik ortodontik tedavilerde telin batması veya braketlerin kopması gibi rahatsız edici şeyler bu tedavide yaşamazsınız.

Dişeti hastalığınız varsa veya ağzınızda çok sayıda dolgu, protez mevcutsa ve çürüğe meyilli ağızlarda invisalign tercih edilir. Çünkü braketlerin yapay dişlere yapışması ve genel ağız temizliğinin daha zor olması invisalignı daha avantajlı hale getirir.

Hangi Durumlarda Invisalign Tedavisi Uygulanmaz?

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile artık bazı çene problemlerinde ve orta zorluktaki vakalarda dahil tüm yaş gruplarında invisalign tedavisi uygulanabilmekte ve olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Daha zor vakalar da ise hastalarımızın talepleri doğrultusunda tel tedavisi ile kombine edilerek invisalign tedavisini uygulamak mümkündür.

Invisalign tedavisinde ağrı olur mu?

Şeffaf plakları ilk taktığınızda, birkaç gün süren bir baskı ve hassasiyet hissedebilirsiniz. Bu sebeple ilk plaklarınızı uyumadan.önce takmanızı ve hassasiyet olan dönemi uykunuzda geçirmenizi öneririz.

Plakları günde kaç saat takmalıyım?

Plaklar yemek hariç gece ve gündüz sürekli takılmalıdır. Sıvı tüketiminde de plaklarınızı çıkartmalısınız. Sadece su içerken çıkartmaya gerek kalmaz.

Bu tedavi yönteminde disiplin ve takma süresi başarıyı belirler. Plaklarınızı düzenli takmamanız durumunda tedavinizin başarısız olması kaçınılmazdır.

Invisalign plakları konuşmamı etkiler mi?

Şeffaf plaklar konuşmanızı etkilemez. Ancak ilk takıldığında dilinize takılabilir. Bu durum en geç 1 hafta içerisinde geçmektedir. Daha erken alışmak için sesli kitap okumanızı öneririz.

Invisalign tedavisini her hekim yapabilir mi?

Invisalign tedavisini yapabilmek için hekimlerin öncelikle bir sertifika alması gerekir. Invisalign tedavisini mutlaka bir ortodonti uzmanının yapması gerekir.

Invisalign fiyatı ne kadar?

Invisalign Tedavi Fiyatı Ne Kadar? Invisalign tedavi fiyatı 2022 yılı için hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Hemen hemen hiç gözükmediği ve kişiye özel üretildiği için Invisalign tedavi fiyatları normal diş teli tedavisine göre daha pahalı bir yöntemdir.

Invisalign kimlere yapılır?

Invisalign, hem gençlere hem de yetişkinlere rahatlıkla uygulanabilir.

Diş teli mi Invisalign mi?

Invisalign tedavisi daha uzun aralıklı ve daha kısa kontroller gerektirdiği için randevulara vakit ayırmakta zorlanan hastalar için kolaylık sağlar. Diş teli tedavisi ise, daha büyük kapanış sorunları, geniş boşluklar ve büyük kök hareketleri gerektiren durumlarda tercih edilmektedir.

Uzm. Dt. Zeynep Karakoç; Ankara’da invisaling konusunda araştırma yapanların en çok aradıkları; Ankara invisalign, Ankara Invisalign fiyatları 2022, Invisalign Doktor bul Ankara, İnvisalign Ankara, Invisalign tedavisi Ankara, Invisalign Ankara, Ankara invisalign tedavisi, Ankara invisalign fiyatı, Ankara invisalign fiyatları konusunda hasta kabul etmektedir. Sizde Ankara’da yaşıyor ve invisaling tedavisine ihtiyaç duyuyorsanız muayene olarak tedaviniz hakkında tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

İletişim sayfamızdan bizi arayabilir, muayene için randevu alabilirsiniz.