Ankara Zirkonyum Kaplama, Ankara 2021 Zirkonyum Diş Fiyatları, Ankara zirkonyum Kaplama Fiyatları, Zirkonyum diş Fiyatları 2020 Ankara, Ankara Diş Kaplama Fiyatları, 2021 Kaplama Diş Fiyatları Ankara, Zirkonyum diş Fiyatları Ankara, Zirconium Diş Ankara

Ankara’da Zirkonyum Kaplama Ankara Ortodonti Uzmanı Zeynep Karakoç Şen Özel Diş Kliniğinde yapılmaktadır. Ankara Zirkonyum Kaplama ve Zirkonyum Diş Fiyatları randevu alarak zirkonyum kaplama tedaviniz için bizi arayın.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum destekli protezler, estetik diş hekimliğinde, metal destekli

porselenlerin de dezavantajlarını ortadan kaldırarak hastaların estetik beklentilerini daha iyi karşılayan kaplamalardır.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları

  • Işık geçirgenliği özelliği sayesinde doğal dişlerin görüntüsü tam olarak yakalanır.
  • Klasik metal destekli porselenler ışığı geçirmediklerinden opak bir görüntüsü oluşur. Bu da dişlerin cansız yapay görünmesine sebep olur. Zirkonyumlarla bu durumun önüne geçilmiştir.
  • Diş eti uyumu metal destekli protezlere göre daha iyidir. Dişeti kenarlarında metal desteklilerde olduğu gibi morumsu bir yansıma oluşturmaz.

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Diş etleri veya kaplama yapılacak dişlerde ek bir tedaviye ihtiyaç yoksa 2-3 seans prova ve toplamda 7-10 günde tamamlanır.

Zirkonyum Diş Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

Sabit protez gerektiren hemen her vakada uygulanabilir. Bazı ters ve çok yüksek kuvvetlerin geldiği arka grup dişlerin köprü restarosyonlarında metal alt yapılı köprüler zirkonlara göre tercih edilir.