Ankara Ortodontist, Ankara Ortodonti, Ankara Ortodonti Uzmanı, Ankara Diş Teli, Ankara Zirkonyum Diş, Ankara Diş Beyazlatma, Ankara İmplant, Ankara İmplant Fiyatları, Ankara Lamine Diş, Ankara Diş Kaplama

Ankara Ortodonti Uzmanı Zeynep Karakoç Şen Özel Diş Kliniğinde Kombine Diş Tedavileri yapılmaktadır. Ankara’da İmplant ve İmplant Fiyatları, Diş Beyazlatma, Lamine Diş, Diş Kaplama tedavisi için randevu alabilirsiniz.

Kişiye özel kombine tedaviler; Hastalarımız kliniğe gelmeden önce özellikle internetten kendileri için hangi tedaviyi uygun olduğunu araştırmış olarak gelirler. Ancak internette çok fazla bilgi kirliliği ve çok fazla reklam içerikli yayınlar olduğunu düşünüldüğünde kendileri için karar verdikleri tedavinin kendilerine ne kadar uygun olduğu tartışılır hale gelir. Diş üzerinde yapılan tüm işlemlerin estetik amaçlı olmasının yanında %100 sağlıkla ilişkili olduğu da unutulmamalıdır.

Örneğin hasta fotoğraflarda gördüğü lamine tedavisini beğenir ve ister, ya da diş beyazlatmanın kendisi için yeterli olacağını düşünür, her diş çapraşıklığı için diş teli takılması gerektiğini düşünür vs. hekimin yanına gittiğinde de ısrarcı davranır. Kendisi için uygun olmasa da fotoğraflarda gördüğünün aynısını ister. Hekim de ya hastayı doğru tedavilere ikna etmeye çalışır ya da uygun olmasa da hastanın istediği tedaviyi yapıp gönderir ve yapılan hatalı işlemlerin sonuçlarına birlikte katlanırlar.

Olması gereken senaryo ise şöyledir: hasta şikâyetini anlatır. Görüntü olarak neyden rahatsız olduğunu tarif eder yapıldığından nasıl görünmesini istiyor, hayalindeki gülüş nasıldır tarif eder. Hekim öncelikli olarak dolgu kanal tedavisi çekim diş taşı gibi temel işlemleri gözden geçirip kalan dişler için nasıl bir rehabilitasyon yapılabileceğini hastaya anlatılır. İşte tam da burada kişiye özel kombine tedavilere giriş yapılmış olunur.Örneğin;

  • Hafif diş çapraşıklıkları olan bir hasta geldi ve kendisine diş teli tedavisinin uygun olduğunu söyledi. Ama dişlerinin renginden şeklinden ve boyutlarından da memnun değil. Bu durumda diş teli tedavisi bittikten sonra lamine yapılması gerekeceği laminenin çapraşıklıklara da çözüm getireceği, tele gerek kalmayacağı hastaya anlatılmalı.
  • Ya da hasta da çok çapraşıklık var ve lamine istiyor diyelim. Aşırı çapraşıklıklarda sadece lamine tedavisinin uygun olmadığı açıklanmalı. Ya da daha çok çapraşıklık var ve Zirkonyum istiyorsa öncelikle diş teli tedavisi görmesi gerektiği aksi durumda sadece Zirkonyum yapılırsa dişlerinin büyük zarar görebileceği anlatılmalı.
  • Bazen hafif bir törpüleme ya da beyazlatma ile halledilebilecek durumlarda da hasta yönlendirilmeli.
  • Diş kayıplarında implant gerekebileceği
  • Gülümseme deki problemlerde diş eti şekillendirilmesi gerektiği hastaya anlatılmalı.
  • Yukarıda bahsedilen problemleri dereceleri farklı olabileceği için kombinasyonlar daha da artırılabilir.

Her problem kişiye özel olduğu için tedavilerinde kişiye özel olması gerektiği, gereken durumlarda birden fazla tedavi çeşidinin kombine edilerek uygulanması gerektiğini anlatmaya çalıştık. Bir hastaya sunduğumuz tedavi o hastada nasıl duracak gülümsemesine katkısı ne olacak bunu göstermek için kişiye özel sanal dijital ve gerçek gülüş tasarımları yaparak hastanın, hekimin ve teknisyenin hayalleri birleştirilerek bir tedavi planı çıkarılır gülüş tasarımı bölümünden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

MENÜ