Ankara Gülüş Tasarımı, Gülüş tasarımı ankara, Ankara Gülüş tasarımı fiyat, Ankara Gülüş tasarımı Fiyatları 2021, Gülüş tasarımı Nedir, Hollywood gülüşü Ankara, Ankara Estetik diş hekimi tavsiye, Ankara Gülüş tasarımı yorumlar, Ankara Diş estetiği Fiyatları

Ankara Kızılay’da bulunan Özel Diş Kliniğinde Ankara Ortodonti Uzmanı Zeynep Karakoç Şen; Ankara Gülüş Tasarımı ve Ankara Estetik diş hekimi arayanlar için tavsiye edilen diş hekimi olarak Ankara Gülüş tasarımı tedavisi yapmaktadır.

Ankara Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımını anlatmaya sağlığımız kadar psikolojik sağlığımızın da önemli olduğunu hatırlatarak başlayalım. İnsanların karşısındakine kendini ifade edebileceği en büyük yardımcısı yüzüdür ve yüz ifadelerinin en önemli parçası gülüşüdür. Bazen doğuştan gelen problemlerle bazen sonradan dişlerin kaybedilmesi ile gülümsemede oluşan problemler insanların sosyal hayatlarında zorlanmalarında sebep olur. Hastalar üzerindeki problemleri estetik ve sağlıklı olarak düzeltmek istediklerinde karşılarına birçok alternatif çıkar; lamine ,zirkonyum, implant, diş eti estetiğ,i pembe estetik, diş beyazlatma vs. Bunların hangisi ile ya da hangileri ile tedavi olacağını hastaya anlattıktan sonra artık sıra yapılacak olan tedavinin görsel olarak sunulmasına gelir. Gülüş tasarımı da Bu sırada devreye girer. Hastaya anlatılan işlemlerin hastaya uygulandıktan sonra nasıl görüneceği tedaviye başlamadan önce hastaya göstermektir aslında gülüş tasarımı.

Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Hastanın hangi tedavilere ihtiyacı olduğunu hastaya anlatıp kabaca bir fikir verdikten sonra hastadan fotoğraflar alınır. Alınan fotoğraflar üzerinde hastaya yapılması planlanan tedavi Örneğin lamina vs dijital ortamda hasta fotoğrafları üzerine entegre edilir mümkün olduğunca altın oranlara uygun olacak şekilde, diş boyları, oranları, gülüş çizgisi hastanın dudak yüz ilişkisine göre ayarlanır. Tüm bu ayarlamalar hastanın kendi fotoğrafları üzerinde yapıldığı için gülüş tasarımı kişiye özel olmuş olur. Hekimin sözel olarak anlatmaya çalıştığı tedavi sonucuna yakın bir sonucu siz de fotoğraflarınız üzerinde görüp tamamen kafanızda canlandırabilirsiniz.

Buraya kadar olan kısmı dijital tasarımıdır.yani 2 boyutlu fotografik görüntüdür. Ancak asıl gülüş tasarımı burada bitmez. Bundan sonra yapılması tasarlanan protezler plastik benzeri malzemelerle hazırlanıp hastanın ağzına uygulanır ki hem Hekim hem hasta yapılacak olan gerçek protezlerin Ağız içindeki duruşunu ,yüksekliğini, dişlerle olan uyumunu, hem yüz ile hem de gülüşüyle ve dudaklarıyla orantısını üç boyutlu olarak görmüş olur.

Yani gülüş tasarımı hem yapılacak protezlerin , hem ağız içinde nasıl durduğunu hastaya göstermek hem de gerekli durumlarda önceden müdahale ve düzeltme yapabilmek için tamamen kişiye özel yapılan bir ön çalışmadır aslında.

Etiket:

Ankara Gülüş Tasarımı, Gülüş tasarımı ankara, Ankara Gülüş tasarımı fiyat, Ankara Gülüş tasarımı Fiyatları 2022, Gülüş tasarımı Nedir, Hollywood gülüşü Ankara, Ankara Estetik diş hekimi tavsiye, Ankara Gülüş tasarımı yorumlar, Ankara Diş estetiği Fiyatları

MENÜ