Ankara Ortodontist, Ankara Ortodonti, Ankara Ortodonti Uzmanı, Ankara Diş Teli, Ankara Zirkonyum Diş, Ankara Diş Beyazlatma, Ankara İmplant, Ankara İmplant Fiyatları, Ankara Lamine Diş, Ankara Diş Kaplama

Ankara hızlandırılmış ortodontik tedavi ve Ankara hızlandırılmış ortodontik tedavi fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Hızlandırılmış Ortodontik Tedavi Nedir?

Hepimiz rahatça konuşup gülmek istiyoruz. Gülerken fiziksel görünümümüzle ilgili endişe etmek istemiyoruz. Ortodontik problemler yüz estetiğini bozuyor ve ağız sağlığını tehdit ediyor. Fiziksel görünüme zarar vermesinin yanında psikolojik problemlere de neden oluyor. Bugün her yaştan insan tedavi olabiliyor ve daha estetik bir görüntüye kavuşuyor. Ortodontik tedavi ile ilgili bazı insanların endişeleri olabiliyor. Bunları sıralamak gerekirse; Maliyetli bir tedaviye başlama,Tedavi sürecinde nasıl görünecekleri… Tedavinin uzun sürmesi ile yaşam kalitesini düşüreceği gibi düşüncelerle insanlar tedavilerini erteleyebiliyor. Oysa bir defa ortodontik tedavi sürecinden geçildikten sonra ömür boyu sürecek bir görünüm memnuniyeti, sağlıklı ağız yapısı ve estetik gülümseme gibi büyük kazanımlar elde edilir.

Daha kısa sürede ortodontik problemlerin çözülmesi mümkün mü?

Tedavi sürecini dert eden, ortodonti problemini kısa zamanda çözüp estetik gülüşüne çabucak ulaşmak isteyenler için alternatif bir uygulama var; hızlandırılmış ortodontik tedavi. Bugün artık ortodontik tedavide gayet güzel gelişmeler yaşanıyor, teknoloji sağlık alanlarına da yeni soluklar, sevindirici gelişmeler kazandırıyor. Benimde akademik çalışmalarımı üzerine hazırladığım ,kliniğimde güvenle uyguladığım “Piezocision“ ortodontik tedavi sürecini kısaltan bilimsel olarak etkisi kanıtlanmış bir uygulama.

Hızlandırılmış Ortodontik Tedavi Nasıl Uygulanıyor?

Bu metot lokal anestezi altında diş etlerine ufak cerrahi müdahaleler içeriyor. Çok kısa bir sürede yapılıyor, 10 dakikalık bir uygulama süresi var. Hastaların diş etlerine bir takım titreşimli cihazlar ile ultrasonik dalgalar uygulanıyor. Bu metot ile tedavi süreleri %30-40’a varan oranlarda azaltılabiliyor. 1 yıl sürecek tedavi 7-8 aya düşebiliyor.

Hızlandırılmış ortodontik tedavi sürecinde nelere dikkat etmek gerekiyor?

Her zaman hızlı tedavi iyi tedavi anlamına gelmiyor. Çok hızlı biten tedavilerin bir takım yan etkileri olabiliyor. İleride sorunların yaşanmaması için tedavi süresince, tedaviyi kalıcı kılmak adına bir takım önlemler alıyoruz. İnsanlar bunları zaman kaybı olarak değerlendirebiliyor, oysa bizim bu noktada beklentimiz insanların hekimlerine güvenmeleri. Ortodonti uzmanlarına güvenerek sürecin işleyişini makul görmeleri. Piezocision her hastamıza uygulanamıyor, uygulama yapılmadan önce ağız içi kemik yapısının yeterli miktarda ve yoğunlukta olmasını istiyoruz. Bunu değerlendirebilmek için en iyi metot çene tomografisi alınmasıdır. Hastalarımızın değerlendirmesinde kemik durumu uygun ise güvenle ve kolaylıkla uygulanabilecek bir metottur Piezocision. Yani dişler hizalandı, tedavi bitti diyerek insanları göndermek istemiyoruz. Sadece sonuçlandırılmış tedavi değil, sürdürülebilir tedavi uygulamak istiyoruz. Telleri sökmeden önce bir takım prosedürlerle bu tedaviyi daha kalıcı kılmak istiyoruz. Bu yüzden bireylerin ömür boyu kalıcı ve daha güzel bir gülüşe sahip olmaları için bir kaç ay tedavinin uzamasını makul görmelerini bekliyoruz. Daha hızlı bir ortodontik tedavi süreci geçirmek isteyenler mutlaka iyi bir ortodonti uzmanına muayene olarak, bu alanda uzmanlaşmış bir hekimle yola çıkmalıdır.

Ortodontik tedavi neden zaman alıyor?

Ortodontik tedavi, muayene ve ardından bir kontrol randevusuyla bitiveren bir uygulama değil. Ortodonti, sürece yayılan zamana ihtiyacı olan bir tedavi yöntemi. Nasıl bebek bekleyen bir gebe biyolojik ve hormonal yapı gereği doğum için belli bir zamana ihtiyaç duyuyorsa, ortodontik tedavi de; Diş ve çene yapısındaki bozuklukların boyutu, Problemin kaynağı, Bedenin tedaviye gösterdiği uyum, Çene ve diş yapısının genetik mirası, geçirilen rahatsızlıkların ve ağız bakımının etkisi gibi geçmişe ve bugüne bakan yönlerine bağlı olarak belli bir zamana ihtiyaç duyar. Bu noktada ömür boyu sürecek bir rahatlama ve estetik bir görünüm için belli bir süreyi göze almak gerekiyor. Her bireyin ortodonti süreci kendi problemine göre farklılık gösteriyor. Diş problemleri birbirine çok benzese de temelde yatan problem çok farklı olabiliyor. Bu durumda ortodontistin uyguladığı metot kökten değişiklik gösterebiliyor. Dolayısıyla birbirine çok benzeyen dişlere sahip bireylerde farklı tedavi süreleri ortaya çıkabiliyor. Fakat günümüzde gelinen noktada artık tedavilerin %90’ı iki yılı geçmeden bitiyor. Bunların % 50’si 10 ay içinde bitebilecek tedaviler. Ortodontik probleme sahip kişilerin çok az bir kısmının tedavi süresi iki yılı geçiyor, bu nadir rastladığımız komplike vakalarda oluyor. Hızlandırılmış ortodontik tedavi, kliniğe gelmekte zaman sorunu yaşayan, özellikle iş yaşamında aktif olup uzun ortodontik tedavi süreçlerine girmek istemeyen, yoğun kişiler için çok etkili bir çözüm.