Görünmez Diş Teli Ankara, Ankara Görünmez Diş Teli, Ankara Şeffaf Diş Teli, Ankara Görünmez Diş Teli Fiyatları, Ankara Görünmez Diş Teli Fiyatı 2020

Invisalign, Telsiz Ortodonti Tedavisi Ankara

Şeffaf Plak kullanımı ile, Telsiz Diş Düzeltme (Ortodonti) Tedavisi sayesinde Çapraşık Dişleriniz Tedavi Edilebilir.

Invisalign, kişiye uygun şeffaf plaklarla, verimli ve neredeyse görünmeyecek derecede estetik olan bu tedaviyle diş teli kullanmanıza gerek kalmaz. Bu yöntemle 8 milyondan fazla kişinin çarpık diş problemine çözüm sağlanmıştır.

Invisalign tedavisi nedir?

Dijital teknoloji olan ürünü bir tedavi olan Invisalign kişinin diş yapısına uygun yapılmış şeffaf plaklar (aligner) sayesinde dişlerdeki çapraşıklığı düzeltmektedir. invisalign’ın en önemli tercih edilme nedeni, dişlerinizin çapraşıklığını düzeltirken ortodontik tedavi gördüğünüzün diğer yöntemlerin aksine fark edilemez oluşudur.

Diş teli olmadan dişler nasıl hareket ediyor?

Dişlerin hareket etmesi istenilen yöne göre belirlenen pozisyonlar için seri şeklinde üretilen invisalign plaklarının her biri yaklaşık 0,2 mm’lik hareket oluşturur. Her plak doktorun talimatına göre 7-14 arası takıldıktan sonra yeni plağa gecilir.

Diş hareketine göre nasıl şeffaf plaklar üretiliyor?

Doktorun hastanın ağzının ölçüsünü alır ve ölçü bilgilerini CAD-CAM 3 boyutlu tarama sistemi ile bilgisayar ortamına aktarır. bilgisayar simülasyonu sanallaştırılmış olan dişler hareket ettirilir ve her biri yaklaşık 0,2 mm lik hareket oluşturur.

Invisalign tedavim öncesinde tedavi sonunu görebilecek miyim?

Evet, sanal ortamda tedavi planınız oluşturulduktan sonra sonucu üç boyutlu olarak görebileceğiniz gibi tüm tedavi süresince dişlerinizin bütün pozisyonlarını da sanal ortamdan gözlemleyerek takip edebileceksiniz.

Herkes invisalign yaptırabilir mi?

Tüm yaş grupları için uygulanabilen bir ortodonti tedavisidir. Ancak yine de tedaviyi uygulamak için uygun olup olmadığınıza doktorun yapacağı muayene sonunda kesin olarak karar verilebilmektedir. Bu yöntemle hem orta ve hem hafif diş çapraşıklıkları tedavi edilebilmekte hatta doktorunuz diş çekimli tedaviye dahi karar verse tedaviniz yine bu yöntemle yapılabilmektedir.

Peki çocuğum kaç yaşına geldiğinde invisalign tedavisi görebilir?

Ortodontiye ihtiyaç olan her yaşta invisalign tedavisi uygulanabilir. Şeffaf plaklar sadece dişlerdeki problemleri çözmek icin değil cocuklardaki çene problemlerini de çözmek icin kullanılmaktadır.

Invisalign tedavisinin en büyük avantajı nedir?

Günlük yaşamınızı olumsuz anlamda kesinlikle etkilemiyor olması Invisalign’in en büyük avantajıdır. Çünkü her şeyden önce Invisalign ağzınızda hemen hemen hiç görünmez ve tedavi bitene kadar özgürce gülmeye devam edebilirsiniz.

Plaklar yemek yerken size engel teşkil etmeyecektir; rahatlıkla bir şey içerken ya da diş fırçalarken çıkartabilirsiniz.

Plaklarda yumuşak malzeme kullanıldığı ve metal içermediği için diş ve diş etlerinizi rahatsızlık hissi yaratmayacaktır.

Metal tellerdeki gibi yeme-icme kısıtlaması, batma-kopma problemleri yoktur. Dolayısıyla ortodonti kontrolleriniz daha uzun aralıklarla olabilmektedir. Ayrıca Şeffaf plaklar ile ağız temizliğinizi metal tellere göre çok daha rahat yapabilirsiniz. Plakları çıkarttığınızda fırçalama ve diş ipi kullanımının normal hayatttan hiç bir farkı yoktur

Invisalign tedavisinde ağrım olacak mı?

Dişlerin hareket ettirilebilmesi açısından şeffaf plaklar tarafından bir kuvvet uygulanır ve bu yüzden plaklar ilk takıldığında bir baskı hissedersiniz ancak dişleriniz bu baskıya kısa bir süre sonra adapte olacaktır.

Invisalign tedavimde kontrollerim ne sıklıkta olacak?

Kontroller metal tellere göre daha uzun aralıklarda olabilmektedir (1,5-2 ay kadar). Her kontroller doktorunuz size bir dahaki gelişinize yetecek kadar plak teslim eder. Bu durum şehir dışıdan ya da yurt dışından gelen hastalar icin büyük avantajdır.

Şeffaf plakları ne kadar süre ile takmam lazım?

Şeffaf plakların gün içinde ortalama 20 saat takılması gerekir yani sadece yemek yerken çıkartmanız önerilmektedir. Onun dışındaki ekstrem durumlar için (çok önemli bir toplantı gibi) plaklarını çıkardığınız süre 1- saati geçmemelidir.

Bir şeyler içerken şeffaf plaklarımı çıkartmam gerekir mi?

Su haricinde herhangi bir şeyler yenilip içilirken çıkartılmalıdır. Renginde yapısında bozulmalar olabilir.

İnsanlar ağzımdaki invisalign plaklarını fark eder mi?

Bu yöntemle tedavi olan hastalarımız bize, kendileri söylemedikçe başkaları tarafından ağızlarında bir plak olduğunun fark edilmediği şeklinde geri dönüş yaptılar. Hatta hastaların büyük kısmı bir şey yemek istediklerinde plaklarını çıkarttıklarında arkadaşlarının “ağzında bir şey mi vardı senin?” şeklinde reaksiyon gösterdiklerini ilettiler.

Invisalign tedavisi konuşmamı etkiler mi?

Başlangıçtaki 1-2 günlük alışma sürecini atlattıktan sonra konuşurken bir sıkıntı yaşamazsınız. Ancak topluluk karşısında ya da bir toplantı sırasında çok uzun süre konuşmanız gerekecekse 1-2 saatle sınırlı kalmak kaydıyla invisalign plaklarınızı çıkarabilirsiniz.

Invisalign plaklarımın bakımını nasıl yapacağım?

Invisalign plaklarınızı her sabah ve akşam ılık suyun altında diş fırçası ile temizleyebilirsiniz.

Sigara içiyorum şeffaf plaklarım sararır mı?

Bu sorunun cevabı ne kadar içtiğinize göre değişiklik gösterebilecek olsa da belli bir zamandan sonra sigara içmeyen bir kişiye göre plaklarınız da bir sararma fark edeceksiniz. Ancak plaklarınız 15 günde bir yenisiyle değiştirileceği için bu sararma çok fazla olmayacaktır.

Normal diş teli ile mi yoksa invisalign (telsiz ortodontik tedavi) ile mi tedavi daha kısa sürer?

Bilgisayar teknolojisi kullanılan invisalign tedavisinde, tedavi süresi vakaya göre değişmesine rağmen, hareket istenmeyen bölgeye kuvvet uygulanmadığı için normal ortodontik tedavi süresine göre nispeten daha kısadır.

Buna ek olarak, invisalign tedavisi gören hastalarımızda genellikle tedavinin ne zaman biteceği ile ilgili kaygı gözlenmemektedir.

Invisalign tedavi ücretleri pahalı mıdır?

İnvisalign ya da diğer şeffaf plaklar kisiye özel üretilen yüksek teknoloji kullanılan tedavi ürünleri oldukları icin hekimin işçilik ücreti neredeyse ayni olmasina rağmen hastaya yansıyan fiyatlar metal telllere oranla bi miktar daha yüksektir. Ancak konfor avantajları düşünüldüğünde bu fiyatlar göze alınabilecek çerçevededir.

Invisalign tedavime hemen başlayabiliyor muyum?

Ölçülerinizin yurt dışına gönderilip, tedavi planınız oluşturulduktan sonra ve invisalign plakların üretilip gümrükten geçerek bize ulaşması 1-1,5 ay süreceğinden hemen başlamanız maalesef mümkün değildir. Bu durum bir dezavantaj gibi gözükse de bu yöntemle tedaviniz başladığında hem sonucu hem de ne kadar süreceğinin belli olması bunu kompanse edebilecek bir avantajdır.

Invisalign tedavimden önce bir hazırlık yapılması gerekiyor mu?

Tedavinize başlamadan önce bütün çürüklerinizin ve diş taşlarının temizlenmiş olması ve tüm bakım işlemlerinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Duruma göre hekiminiz 20 yaş dişlerinizin de çekimini isteyebilir. Tüm bunlar tamamlandıktan sonra ölçü alınır ve tedavi sürecinde ağızda başka bir işlem uygulanmaz. Köprü, implant gibi protetik işlemler tedavisi tamamlandıktan sonra yapılır.

Invisalign aligner’larında plastik malzeme imalatında kullanılan Bisphenol-A var mı?

Bisphenol-A veya fitalat (phthalates) maddeleri bebek biberonlarında ve pet şişelerde kullanılan ve birçok sağlık sorununa yol açtığı gerekçesiyle Kanada, USA ve Avrupa Birliği tarafından kullanımı yasaklanmıştır ve Invisalign aligner’ları da bu maddeleri kesinlikle içermemektedir. Bu sebeple, Invisalign tedavisini hamilelik, süt verme gibi hassas dönemlerde dahi güvenle yaptırabilirsiniz.

Invisalign tedavim bittikten sonra herhangi bir işlem yapılıyor mu?

Bütün ortodontik tedaviler için geçerli olduğu gibi Invisalign tedaviniz bittikten sonra da dişlerinizin iç tarafına kesinlikle dışarıdan gözükmeyecek şekilde çok ince sabitleyici teller(“retainer” ) takılır. Bu sayede herhangi bir oynama veya geri dönme olma riski ortadan kaldırılmış olur. Bunun süresini ortodontistiniz size açıklayacaktır.

Invisalign Tedavisinde Sıkça Sorulan Sorular

Invisalign tedavisine hemen başlanabilir mi?

Tedaviye başlamadan sorun teşkil edebilecek bütün çürüklerinizin tedavisinin yapılması gerekmektedir. Bazı vakalarda 20 yaş dişlerinin çekimi de istenebilir.

Invisalign plaklarım (aligner) ne zaman gelir?

Invisalign plaklarınızın ağzınızın 3 boyutlu taraması veya ölçümü yapıldıktan sonra yurtdışından siparişi verilir ve 1,5 ay sonrasında kliniklerimize ulaşmış olur.

Klasik ölçü tekniği yerine dişlerimin 3 boyutlu tarama ile ölçüsünün alınımı invisalign plaklarımın Türkiye’ ye gelmesini hızlandırır mı?

İki ayrı ölçüm seçeneğinden (Dijital tarama ve 3 boyutlu tarama) herhangi biri ile alınan ölçüler sonrasında online sistem ile aynı gün içerisinde A.B.D’ ye iletilir. Tedavi planın oluşturulması, alignerların üretimi ve gümrükten geçmesi gibi işlemler plakların kliniğimize ulaşma süresini asıl etkileyen ve uzan aşamalardır. Dijital tarama ile ölçüm seçeneği kullanılırsa plaklarınızın gelmesi ortalama 1 ay sürmektedir.

Invisalign tedavimin simülasyonunu bende de olacak mı?

Evet, size tedavinizle ilgili 2 adet e-posta iletilecektir. Bunlardan birinde bulunan bağlantı adresini kullanarak ulaştığınız sitede istenen bölüme size ikinci maille iletilen kodu girerseniz 3 boyutlu tedavi planınıza istediğiniz zaman ve yerde ulaşabilir; tedavi sürecini cep telefonunuzdan bile takip edebilirsiniz.

Çok kahve çay veya sigara tüketilirse invisalign plakları kirlenip sararır mı?

Plakların sararmasında sigara içiminin kahve ve çay tüketimine göre daha büyük etkisi vardır. Ancak her koşulda plaklar 15 günde bir, bir sonraki plak ile değiştirileceği için bu sararma sorun teşkil etmeyecektir.

Başka ne tür içecek veya gıdalar invisalign plaklarımı renklendirir?

Tütün mamulleri, kahve ve çaya ek olarak köri sosu, hardal, kırmızı şarap, vişne suyu gibi gıdalar invisalign plaklarınızda renklenmeye sebep olabilir.

Invisalign plaklarının bakımı nasıl yapılır?

Alignerlarınızın bakımı yalnızca akan ılık bir suyun altında fırça yardımıyla temizlenmesinden ibarettir. Buna ek olarak invisalign kutusundan çıkan temizleme kristallerini kullanabilirsiz.

Invisalign plaklarını günde ortalama ne kadar takmam gerekir?

Invisalign plaklarınızın kullanım süresi günde ortalama 20-22 saat olarak belirlenmiştir. Bu demektir ki plaklar yalnızca yemek yerken çıkartılabilir. Sadecebazı özel durumlarda; önemli bir toplantı, düğün vs gibi, yemek sürelerine ek olarak haftada toplam 2-3 saat ile sınırlanacak şekilde çıkartabiliriz.

Invisalign plaklarımı sadece gece taksam olur mu?

Invisalign plaklarınızın kullanım süresi günde ortalama 20-22 saat olarak belirlenmiştir. Bu süre dişlerinizin istenilen doğrultuda hareket edebilmesi için kuvvetin devamlılığını sağlamak adına gereklidir. Bu nedenle yalnızca gece takılan alignerlar tedavinizi arzu edilen şekilde ve sürede tamamlamanıza engel teşkil edecektir.

Invisalign alignerlarımı yüzerken veya spor yaparken takabilir miyim?

Tabii ki. Invisalign tedavisinin en büyük avantajı günlük aktivitelerinizden ödün vermeden ortodontik tedavinizi devam ettirebilmenizdir.

Invisalign plakları konuşmamı etkiler mi?

Bazı hastalarımızın dillerinin plakların diş ve diş eti birleşimine takılmasından şikayet etse de bu durum en geç 1 hafta içerisinde atlatılmaktadır. Pek çok hastamızdan aldığımız geri dönüşler içerinde konuşma zorluğu genellikle bulunmamaktadır.

Invisalign tedavisi şeffaf plak tedavisi midir?

Invisalign aslında bir şeffaf plak markasıdır ve şeffaf plaklarla ortodontik tedaviyi gerçekleştiren dünyadaki ilk firmadır. invisalign tedavisi ile anlatılmak istenen şeffaf plak tedavisidir.

Invisalign güvenilir bir tedavi midir?

Invisalign ile dünyada şu ana kadar tedavi olan hasta sayısı yaklaşık 4,000,000 dur ve bu sayı giderek artmaktadır. Detaylı bilgiye www.invisalign.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Invisalign tedavisini her hekim yapabilir mi?

Invisalign tedavisini uygulamak isteyen hekimler öncelikle bu tedaviye ilişkin sertifikaya sahip olmalıdırlar. Ayrıca bu tedavi mutlaka bir ortodonti uzmanı tarafından uygulanmalıdır.

Ataşmanlar (invisalign tedavisi sırasında dişlerin üzerine yapıştırılan küçük diş rengindeki çıkıntılar) tedavi sonuna kadar kalacak mı?

Bu sorunun yanıtı genellikle ataşmanların tedavinin sonuna kadar dişleirnizde kalacak olmasıdır; yalnızca bazılarının tedavi sırasında yerlerinin değişmesi gerekebilir. Tedaviniz bittiğinde bu ataşmanların hepsi diş yüzeyinden alınır.

Invisalign tedavisi sırasında ataşmanlar dışında ağzıma ekstra apareyler takılır mı?

Bazı ağır vakalar sadece gece olmak üzere takıp çıkartılabilen lastikler kullanılmasını gerektirebilse de normal şartlar altında invisalign tedavisinde hastalarımıza ataşmanlar dışında bir şey kullanmalarını istemeyiz. Buna ek olarak bazı ağır vakalar mini vida sistemlerinin uygulanmasını da gerektirebilir. Tüm bunlar ilk muayenenizden sonra netleşecek ve size en detaylı şekilde ortodonti uzmanınız tarafından açıklanacaktır.

Invisalign plaklarımın üstünde bazı yazılar var bunların anlamı nedir?

Bu yazılardan invisalign logosunun yanında bulunan hasta kod numaranızdır. Diğer tarafındaki ise ‘’U’’ ve ’L’’ harfleri ile sırasıyla üst çene ve alt çeneye ait olduklarını gösterir. Bunların yanındaki ise size aligner yani plak numaranızı gösterir. Örnek ile açıklamak gerekirse: Üst 25 nolu plak ise üzerinde U25 , alt 15 no lu plak ise de L15 yazısını görürsünüz.

Aktif olarak kullandığım alignerımı kaybettim ne yapmalıyım?

Aktif olarak kullandığınız alignerı (örneğin 15 no) kaybettiyseniz öncelikle hemen doktorunuza haber verin ve bir önceki plağınızı (14 no) doktorunuzun yanına gidene kadar kullanın.