Ankara invisalign, Ankara Invisalign fiyatları 2021, Ankara Invisalign Fiyat, Ankara invisalign, Invisalign tedavisi Ankara, Şeffaf plak tedavisi Ankara, Şeffaf plak tedavisi fiyat, İnvisalign Ankara

Ankara’da invisalign tedavisi Ortodonti Uzmanı Dt. Zeynep Karakoç’un Özel Kliniğinde yapılmaktadır. Ankara’da yaptıracağınız invisalign tedasi ve invisalign fiyatları hakkında bilgi almak ve tedaviniz için bizi arayabilirsiniz.

İnvisalign Nedir?

Invisalign sisteminde metal braketlerin yerini küçük kompozit eklentiler ve tellerin yerini de plaklar almaktadır. Ortodontik tedavi söz konusu olduğunda özellikle erişkin bireyler tellerin dış görünüşlerini etkileyeceğinden korkarak ortodontik tedaviye adım atamayabilir. Bu sorun, şeffaf plaklarla uygulanan Invisalign tedavisi sayesinde günümüzde aşılmıştır. Diş telleri aralarına yiyecek kaçabildiği için hastaya rahatsızlık verebilmekte ve genel itibariyle metal oldukları için ağızda istenmeyen bir görüntü oluşturabilmektedir. Invisalign tedavisinde ise sosyal kaygılarınızı bir kenara bırakarak tedavi olduğunuz dışarıdan anlaşılmadan da dişlerinizde düzelme elde edebilirsiniz. Plaklar istenildiği zaman çıkartılabildiği için önemli toplantılarınızda ya da nişan, düğün veya mezuniyet gibi özel günlerinizde plaklarınızı çıkartarak tedaviye kısa süreyle ara da verebilirsiniz.

İnvisalign Tedavisi

Tedaviye başlamadan önce, dişlerinizin tedavi sonunda nasıl olacağını görmeniz mümkün Invisalign tedavisinde öncelikle hastadan ölçüler ve fotoğraflar alınır. Sonrasında “ClinCheck” adı verilen programla tedavi sonucu elde edilmekte ve hastaya tedavisinin sonunda dişlerinin nasıl olacağının gösterildiği animasyon oluşturulmaktadır. Tedavi sonucunun hastaya gösterilmesi ve ortodonti uzmanınca da onaylanmasından sonra şeffaf plaklar hastaya özel olarak üretilmektedir. Diş teli kullanılarak elde edilebilecek tedavi sonuçlarına Invisalign şeffaf plaklarıyla ulaşmak mümkündür.

MENÜ