ankara diş beyazlatma fiyatları 2021, ankara diş beyazlatma fiyatları 2022, ankara diş beyazlatma tavsiye, ankara diş beyazlatma fiyatları 2020, ankara diş beyazlatma fiyatları 2019, ankara diş beyazlatma kadınlar kulübü, ankara diş beyazlatma firmaları, ankara sincan diş beyazlatma, ankara diş beyazlatma fiyatları, ankara çankaya diş beyazlatma, diş beyazlatma ankara devlet hastanesi, ankara'da diş beyazlatma, ankara'da diş beyazlatma fiyatları, ankara en iyi diş beyazlatma, ankara gölbaşı diş beyazlatma, diş beyazlatma işlemi ankara, diş beyazlatma ankara kızılay, ankara keçiören diş beyazlatma, diş beyazlatma ankara kampanya, kalıcı diş beyazlatma ankara, ankara lazerle diş beyazlatma, ankara diş taşı temizleme ve beyazlatma, diş beyazlatma ücreti ankara

Dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları bireyde psikolojik rahatsızlıklara kadar varan problemlere sebep olabilir. Diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelerin gelişmesiyle pek çok renk, şekil, konum bozuklukları kolaylıkla çözümlenebilmektedir. Renklenmiş dişlerin beyazlatılması (bleaching), diğer restoratif metotlara kıyasla daha ucuz, pratik ve zararsızdır. Bleaching dişlerin yapısındaki renklenmelerin veya koyu renkli dişlerin daha estetik bir görüntü vermek amacıyla beyazlatılması işlemidir. Diş beyazlatma, eğer dişleriniz sağlıklıysa daha beyaz ve doğal gülümseme için ideal bir çözümdür. Dişler yaşlanma ile dişleri boyayan maddelerin (kahve, çay, kola, sigara vb.) tüketimi, travmalar, eski protezler, kaplamalar, dolgular sayesinde renk değiştirirler. Dişlerin oluşumu boyunca kullanılan antibiyotik (tetracycline) veya aşırı flor tüketimi de dişlerde renklenmelere yol açabilir. Bu durum dişin yapısından ileri gelebileceği gibi diş etkenlerin boyamasıyla, gelişim çağında alınan antibiyotik ya da florür nedeniyle, yaşlılıkla veya dişe gelen bir darbe nedeni ile de olabilir.

DİŞ BEYAZLATMA NEDİR?

Beyazlatma, dişlerin yapısında bulunan (yani içine sinmiş) renklenmeleri ortadan kaldırma işlemidir. Bunun, klinikte hekim tarafından yapılan ve dişlerin yüzeylerine yapışan bakteri plakları ve diş taşı temizliği ile karıştırılmaması gerekir. Zaten beyazlatmanın başarılı olabilmesi için öncelikle hekim tarafından diş taşı temizliği yapılmalıdır. Dişlerinizde daha önce yapılmış olan dolgular ve kaplamalar bu şekilde beyazlatılamazlar, renkleri aynı kalır.

DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

EV TİPİ DİŞ BEYAZLATMA

Ağız içinden ölçü alınarak kişiye özel beyazlatma plakları hazırlanır. Hazırlanan bu plağın içine belirli miktarda beyazlatma jeli uygulanır. Plak gün içinde en az 4-6 saat kullanılır. Yaklaşık 10-15 gün süren bir tedavidir. Dişlerin tüm yüzeylerinin temizliğinden sonra, ağızdan alınan ölçülere göre (kişiye özel olarak) laboratuvarda saydam plastik bir taşıyıcı kalıp (plak) hazırlanır. İyi üretilmiş bir plakta diş beyazlatma jeli için özel yerler ayrılmıştır. Beyazlatmada kullanılan “Carbamide perokside içeren özel ilaçlardır.Set halinde şırıngalarda sunulur ve taşıyıcı kalıpta hazırlanmış olan bu özel yerlere sıkılarak ağıza uygulanır.Günde ortalama 6-8 saat (tercihen uykuda) takılır.

OFİS TİPİ BEYAZLATMA

Klinikte uygulanan diş beyazlatma yöntemidir. Ortalama 1 saat gibi çok daha kısa sürede etkin bir beyazlama sağlar.

KANAL İÇİ BEYAZLATMA

Kanal tedavisi sonrası renkleşen dişlere uygulanır. Dişteki dolgu sökülür ve kaviteye beyazlatma jeli uygulanır. Sonra diş, geçici dolgu ile sıkıca kapatılır. İstenilen renge ulaşıncaya kadar seanslar tekrarlanır.

KOMBİNE BEYAZLATMA

Hem ofis hem de ev tipinin beraber uygulandığı diş beyazlatma yöntemidir. Ofis veya klinikte uygulandıktan sonra 2-3 gün ev tipi beyazlatma ile işlem desteklenir.

ANKARA DİŞ BEYAZLATMA

Ankara diş beyazlatma, Uzm. Dt. Zeynep Karakoç diş kliniğinde yapılmaktadır. Ankara’da diş beyazlatma ve Ankara Diş Beyazlatma Fiyatları konusunda araştırma yapıyorsanız kliniğimizi iletişim sayfasından arayabilirsiniz.