Ankara Şeffaf Plak, Ankara Şeffaf Plak Tedavisi, Ankara Şeffaf Plak Tedavisi Fiyatları, Ankara Şeffaf Plak Ortodonti, Ankara Şeffaf Aparey, Ankara Diş Plak, Ankara Diş Plak Fiyatları

Şeffaf Plak tedavisinde ağrı oluşur mu?

Dişlerin hareketinin sağlanması için güç uygulanır bundan ötürü şeffaf plaklar takılırken tahakküm oluşturur. İlk kez dişlere geçildikleri esnada hissedilen bu ağrı, belirli bir zaman sonra uyum sağlandığında oluşturmaz.

Şeffaf plakların takılma süresi ne kadardır?

Şeffaf plakların bir gün içinde yaklaşık 20 saat takılması şart olup yalnız yemek yenilen esnada çıkartmak gerekir. Bunlardan başka en fazla 1 veya 2 saat çıkarabilirsiniz.

Ağızdaki şeffaf plaklarını diğer insanlar fark eder mi?

Tedavi olan hastalar, kendileri söylemedikleri sürece kimsenin ağızlarında plak olduğunu fark etmediğini söylemişlerdir. Birçok hasta, yemek yerken plağı çıkarttığında arkadaşlarının “Ağzında bir şey mi vardı?” diye tepki verdiklerini söylemektedir.

Şeffaf Plak tedavisi konuşmayı etkiler mi?

İlk günler alışırken biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz sonrasında hiçbir sıkıntı olmaz. Uzun zaman alacak konuşma yapacağınızda kısa bir süre için çıkarabilirsiniz.

Sigara içmek şeffaf plakları sarartır mı?

Sigarayı çok kullanan birinin hiç kullanmayan birine oranla sararma olacaktır tabiki yalnız 2 hafta arayla değiştireceğiniz için aşırı bir sararma olmaz.

Normal diş teli ile mi yoksa Şeffaf Plak ile mi tedavi daha kısa sürer?

Tedavi süresi vakaya göre değişir. Bilgisayar teknolojisi kullanıldığı için şeffaf plak tedavisinde hareket istenmeyen bölgeye kuvvet uygulanmaz. Hafif ve orta çapraşıklıklarda kullanıldığı için şeffaf plak tedavi süresi, normal ortodontik tedavi süresine göre daha kısa olabilmektedir.

Gözlemlenen hastalarda şeffaf plak tedavisi gören hastaların tedavinin bitim süresiyle ilgili bir kaygıları yoktur.

Şeffaf Plak tedavisine hemen başlayabilir miyim?

Ağız içi ve ağız dışı fotoğraflarınız, röntgenleriniz ve ağız içi dijital tarayıcı (cad-cam) ile alınan 3 boyutlu dijital ölçünüz bir tuşla aktarılır. 3 boyutlu dijital tedavi planı Ortodonti Uzmanları tarafından 3-4 gün içinde oluşturulur.

Çıkarılabilir seri halinde alignerlardan oluşan görünmez bu sistemde her aligner sizin dişleriniz için özel üretilir.

Şeffaf Plak tedavisinden önce bir hazırlık yapılması gerekir mi?

Tedavi öncesinde ağız içi bakımının yapılıp tüm çürük dişler ve diş taşlarınızın temizlenmesi şarttır. Sizin durumunuza bağlı olarak doktorunuz, şeffaf plak tedavisi yapılmadan 20 yaş dişlerinizin çekilip çekilmeyeceğini söyler. Daha sonra ölçü alınıp yapımına başlanır.

Şeffaf Plak tedavisi bittikten sonra herhangi bir işlem yapılır mı?

Bütün ortodontik tedaviler için geçerlidir. Tedavinizden sonra dişlerin iç kısmına çok ince dışarıdan görünmeyen teller takılır. Dişlerde oynama olmaması veya geri dönme gerçekleşmemesi açısından bu teller takılır. Bu tellerin süresini ortodontistiniz belirler.

Şeffaf Plak alignerlarında, plastik malzeme imalatında kullanılan Bisphenol-A bulunur mu?

Şeffaf plak alignerleri, bebek biberonları ve pet şişelerde kullanılan, birçok sağlık sorununa yol açtığı için de USA, Kanada ve Avrupa Birliği tarafından kullanımı yasaklanan Bisphenol-A ya da fitalat (phthalates) maddelerini kesinlikle içermez. Bu yüzden, şeffaf plak tedavisini hamilelik ve süt verme dâhil yaşamınızın her döneminde, güvenle yaptırabilirsiniz.

Şeffaf Plakları Kullanmayı Unutursanız Ne Olur?

Şeffaf plaklar günde 18 – 20 saat kullanılması gereken apareylerdir. Şeffaf plakları kullanmayı unuttuğunuzda tedavi süreciniz uzayacaktır. Doktorunuzun önerdiği zaman dilimlerinde plaklarınızı kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu zaman dilimlerine uymadığınızda dişlerinizin doğru şekilde dizilmesi daha geç gerçekleşecektir.

Şeffaf Plak Mı Lingual Mı?

Görünmez diş telleri olan lingual ve yakından bakılmadıkça belli olmayan şeffaf plaklar son yılların en çok tercih edilen ortodontik tedavilerindendir. Lingual diş telleri, dişlerin arka yüzeyine yerleştirildiği için şeffaf plaklar gibi belli olmamaktadır.