ankara diş teli, Ankara diş teli Fiyatları 2020, Renkli diş teli fiyatları 2019, Ankara diş teli Fiyatları, Ankara Çene için diş teli, Ankara Arkadan diş teli, Ankara Porselen diş teli, Diş teli ne kadara takılıyor, Fastbraces diş teli fiyatları Ankara

Diş bozuklukları arasında en sık karşılaşılan durumlardan biri de doğuştan gelen diş eksiklikleridir. En sık oranda üst yan kesici dişlerin eksikliği şeklinde görülen doğuştan (konjenital) diş eksikliklerinde estetik ve fonksiyon bozuklukları ortaya çıkar.

Tek tarafta veya her iki tarafta da görülebilen diş eksikliğinde komşu dişler tıpkı çekilmiş dişin boşluğuna kaydıkları gibi bu boşluğa da hareket ederler.

Eksiklik doğuştan olduğu için dişlerin boşluğa kaymaları dişlerin sürmeye başladıkları anda başlar. Ön iki diş yanlarda hiç diş bulunmadığı için o boşluğa doğru hareket ederek sürerler ve ortalarında boşluk oluşur.

Köpek dişlerinin sürmesi sırasında da bu dişler biraz daha önden sürerek arka dişlerle arkasında boşluğa sebep olurlar.

Eksik tek veya iki taraflı yan kesici diş ön 4 veya daha fazla dişin aralarında boşluklar olmasına sebep olur. Yine bu tip durumlarda ön dişlerin sağa veya sola doğru hareket etmeleri sebebiyle yüzümüzün ortasıyla bir asimetri oluşmasına sebep olabilmektedir. Bu tip durumlarda da boşlukların kapatılması için yapılacak protez estetik ve sağlıklı olmayacaktır.

Öncesinde yapılacak ortodontik tedavi ile dişler arasındaki boşluklar ya eksik dişlerin yerine konulabilmesi için tekrar açılabilir ya da bu boşluklar ortodontik tedaviyle tamamen kapatılarak proteze ihtiyaç bırakmadan estetik ve sağlıklı sonuçlar sunabilmektedir.

Diş tellerinin buradaki esas faydası bazı durumlarda implant ihtiyacını tamamen ortadan kaldırmasıdır. Bazı boşluklar diş telleri kullanılarak tamamen kapatılabilir ya da bonding yapılarak kapatılacak şekle getirilebilir. Ankara Eksik dişlerde tel tedavisi Uzm. Dt. Zeynep Karakoç tarafından yapılmaktadır.