ankara diş teli, Ankara diş teli Fiyatları 2020, Renkli diş teli fiyatları 2019, Ankara diş teli Fiyatları, Ankara Çene için diş teli, Ankara Arkadan diş teli, Ankara Porselen diş teli, Diş teli ne kadara takılıyor, Fastbraces diş teli fiyatları Ankara

Ortodontik tedavilerin başarısını etkileyen faktörlerden en önemlisi, tedaviyi yapan doktorun uzmanlığıdır. Ortodonti uzmanlığı, diş hekimliği eğitiminin ardından 4-6 sene arasında süren bir uzmanlık sürecinde kazanılır. Bu süreçte, tedavi planlaması ve takibi konusunda eğitim alınır.

Tedavinin başarısı doktor tarafından iyi uygulanması kadar, tel takan kişi tarafından da iyi takip edilmesine de bağlıdır. Tel tedavisi gören kişi, öncelikle tellerin bakımı konusunda hassas olmalıdır. Diş fırçalama hiç ihmal edilmemelidir. Bunun yanında randevulara uyulmalı ve doktorun uygun gördüğü aralıkta randevulara gelinmelidir. Kişiler tellerin bozulmasına yol açacak sertlikte gıdalar tüketmemeli, tellerini sert ve sivri cisimlerle kurcalamamalıdır.

Bazı durumlarda ortodonti uzmanı, dişlerin ilerlemesi için hastalara lastik verebilir. Bu lastiklerin düzenli olarak takılması tel tedavisinin hızını ve sonucunu oldukça olumlu biçimde etkiler. Benzer şekilde, damaklık olarak adlandırılan takıp çıkartılabilir ortodontik apareylerin de ortodontistin belirlediği şekilde düzenli olarak takılması çok önemlidir. İstenen sürelerde takılmayan apareyler fayda sağlamayacağı gibi bazı durumlarda zararlı bile olabilmektedir.

Ortodontik tedavi bitiminde ise dişlerin tekrar bozulmasına engel olmak maksadıyla koruyucu şeffaf damaklıklar takılır. Bunların da eksik takılması dişlerde tekrar bozulmaya sebep olabilir.

Ortodontik tedavi, sadece ortodontistin kontrolünde bir süreç değildir. Bir anlamda, tel tedavisi gören kişi, aslında tedavisini kendisi yapmaktadır. Tedavi sürecinin olabildiğince etkin ve hızlı olması için hekim ve hastanın iletişimi çok önemlidir. Ankara diş teli tedavisi Uzm. Dt. Zeynep Karakoç tarafından yapılmaktadır.

Google etiket: Ankara Ortodonti, Ankara Ortodonti Uzmanı, Ankara Ortodontist, Ankara Diş Teli, Ankara Şeffaf Diş Teli, Ankara Görünmez Diş Teli, Ankara Ortodonti Fiyatları