Ankara Ortodonti, Ankara Ortodonti Uzmanı, Ankara Ortodontist, Ankara Diş Teli, Ankara Şeffaf Diş Teli, Ankara Görünmez Diş Teli, Ankara Ortodonti Fiyatları, Ankara Diş Teli Fiyatları, Ankara Şeffaf Diş Teli Fiyatları, Ankara Görünmez Diş Teli Fiyatları, Ankara Ortodonti Tavsiye, Ankara Ortodonti Hastaneleri, Ankara Ortodontist Fiyatları, Ankara Ortodontik Tedavi, Ankara Ortodonti Randevu, Diş Teli Fiyatları 2019 Ankara, Sadece Üst Diş Teli Fiyatları 2020 Ankara, Diş Teli Fiyatları 2020 18 Yaş Altı Ankara

7 yaşında yapılan ilk ortodontik muayene sonrasında;
1- Erken kaybedilmiş süt dişlerinin yerleri altındaki daimi diş sürene kadar sabit ya da hareketli yer tutucular ile korunmalıdır. Böylece sürecek daimi dişin gömük kalması ya da yanağa, dudağa doğru çıkması engellenmiş olur.

2- İskeletsel problemler bu yaşta tespit edilir ve aile yapılacak tedaviler hakkında bilgilendirilir (Ör:Alt çene ileriliği).

9 yaşında yapılan ikinci ortodontik muayenede;
1- Çene darlıkları yapılacak vidalı genişletme apareyleri ile kolaylıkla düzeltilir.

2- Ters kapanışta duran dişler görüldüğü an hareketli apareyler ile düzeltilir.

3- Uzun süre biberon ve emzik kullanımı, parmak emme gibi alışkanlıkların oluşturduğu ön açık kapanışın tedavisi alışkanlık kırıcı apareyler ile yapılır.

10-11 yaşında yapılan ortodontik muayenede;
1- İskeletsel problemlerin tedavilerine bu yaşta başlanmalıdır. Yüz maskesi, Headgear gibi ağız dışı aygıtlar; bionatör gibi fonksiyonel aygıtlar kullanılarak çenelerin büyümesi yönlendirilir.

2- Sabit ortodontik tedavi’ ye bu yaşta başlanır. Dişlerin üzerine yapıştırılan braketler ve teller yardımıyla dişler düzeltilir.