Ankara Ortodonti, Ankara Şeffaf plak, Ankara İnvisalign, Ankara Diş teli, Ankara Ortodontist, Ankara Ortodonti Uzmanı, Ankara Şeffaf Diş Teli, Ankara Görünmez Diş Teli, Ankara Diş Teli Fiyatı, Ankara Diş Teli Fiyatları, Ankara Ortodontist Tavsiye

Birçok hasta, ortodontik tel tedavisinin uzun sürmesinden ve rahatsızlık vermesinden sürekli şikayet etmektedir. Bu nedenle tedaviyi yarıda bırakanlar bile olmaktadır. Diş tellerinin ağız içinde rahatsızlık vermesi ve çirkin görüntü sergilemesi nedeniyle alternatif tedavi yöntemleri arayışına girmektedirler.

Ağzınızda estetik görünüm için, tedavi sürecinin daha kısa sürmesini ve sonucun nasıl olacağını başlangıçta görmek istiyorsanız invisalign Ankara yöntemini tercih edebilirsiniz. Diş ve ağız yapınıza özel olarak üretilen plastik plakalarla daha rahat bir tedavi uygulanması mümnkündür.

İnvisalign Tedavisi Nedir?

Isıyla şekillendirilen plastik plakaların, dişlerin etrafını sararak hareket sağlamalarına invisalign plak sistemi denir. Bu teknikte ilk olarak ağız içi ölçüleriniz alınıp, 3 boyutlu olarak dijital ortama aktarılıyor. Ortodontistiniz, bu kayıtları inceleyerek, bir tedavi planı oluşturup, size özel plaklar oluşturuyor.

Neden Telsiz Diş Tedavi Yöntemi

Dişlerdeki bozuklukların düzeltilmesi uzun ve ağrılı bir süreçte yapılmaktadır. Diş tellerinin ağızda verdiği huzursuzluklar bir yana batmalar, temizliğinin zor olması ve estetik görünmemeleri hastaların tedaviden uzak durmalarına yol açmaktadır.

İnvisalign tekniğinde şeffaf plaklar kullanılarak, hastanın öncelikle kendini iyi hissetmesi sağlanmaktadır. Plakların neredeyse hiç görünmemeleri ve istenildiğinde çıkarılıp, takılmaları kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu nedenle birçok hasta bu yöntemi tercih etmektedir.

İnvisalign Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedaviye başlamadan önce gerekli filmler ve tetkikler yapılır. Dişlerinizdeki çürükler ve diş taşları temizlenir. Ölçüler alındıktan sonra ağzınızda başka bir işlem yapılmaz.

Ortodontistiniz ağzınızdan aldığı ölçüleri patentli bir yazılıma aktarmaktadır. Bu yazılım sayesinde dişlerinizin bir sonraki aşamada hangi duruma gelecekleri öngörülmekte ve bir sonraki plaklar yazılmaktadır. Her bir plak 15 gün ağzınızda kalmaktadır. İkinci 15 günde bir sonraki plak takılmaktadır. Bu süreçte dişlerinizdeki gelişmeleri siz de programdan takip edebiliyorsunuz.

Tedavinin olumlu ilerlemesi ve belirlenen sürede sonuçlanması için sadece yemek sırasında plakları ağzınızdan çıkarabilirsiniz. Bunun dışında günün tamamında plakların ağzınızda kalması önemlidir.

İnvisalign Tedavisi Ne Kadar Sürüyor?

İnvisalign ABD merkezli bir tedavi yöntemidir. Bu teknoloji hala Türkiye’ye gelmediği için ağız ölçüleriniz yurt dışına gönderilip, plaklarınızın üretilip, geri gönderilmesi beklenmektedir. Plakların üretilerek gümrükten geçip, ortodontistinizin eline ulaşması ortalama 1-1,5 ay sürmektedir. Bu nedenle tedaviniz bu süreçten sonra başlamaktadır.

Tedavi sürecinde, ortalama 20-30 plak takılmaktadır. Bu da tedavi sürecinin ortalama 10 -15 ay sürmesi anlamına gelir.

İnvisalign Plakların Avantajı Nelerdir?

1- Günlük aktivetelerinizi ve konuşmalarınızı olumsuz etkilemezler. Şeffaf bir yapıya sahip olduklarından aşırı dikkatli bakılmadıkça fark edilmezler. Rahatlıkla gülümseyip, konuşabilirsiniz.

2- Kullanımı, temizliği ve takılıp çıkarılması çok kolaydır.

3- Yemek sırasında ağzınızdan çıkarabildiğiniz için istediğiniz yiyeceği yeme imkanınız bulunur.

4- Plakları çıkararak dişlerinizi daha rahat fırçalayabilirsiniz. Böylece uzun tedavi sürecinde dişlerinizin çürümesini ve diş eti hastalıklarını önlemiş olursunuz.

5- Zararlı kimyasallar içermediğinden özellikle çocuklar güvenle takabilirler.

İnvisalign Tedavisini Kim Yapıyor?

Çene ve dişlerinizin yapısından kaynaklanan bozukluklar için bir ortodontiste görünmelisiniz. Fakat invisalign yöntemini tercih ediyorsanız alanında uzman bir ortodontiste muayene olmanız önemlidir. Ortodonti dalında Ankara’da hizmet veren Dr. Dt. Zeynep Karakoç bu yöntemi başarıyla uyguluyor.

Alanında uzman olduğu telsiz diş düzeltme Ankara tekniğini sadece Ankaralulara değil Türkiye geneline uyguluyor.

İnvisalign Tedavisi Ne Kadardır?

Bu tedavi tekniğinde plaklar yurt dışında yapılıp, geldiği için ortodonti tel fiyatlarından daha pahalıdır. Hastaya uygulanacak plak ve yan tedavi uygulamalarına bağlı olarak invisalign fiyatları Ankara ………. ile …………. lira arasında değişiyor.

Telsiz diş düzeltme yöntemini uygulatmak veya bilgi almak istiyorsanız Dr. Dt. Zeynep Karakoç ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim formunu doldurarak veya whatsapp üzerinden gerekli bilgileri alabilirsiniz.