ankara diş teli, Ankara diş teli Fiyatları 2020, Renkli diş teli fiyatları 2019, Ankara diş teli Fiyatları, Ankara Çene için diş teli, Ankara Arkadan diş teli, Ankara Porselen diş teli, Diş teli ne kadara takılıyor, Fastbraces diş teli fiyatları Ankara

Ortodontik tedavide dişlerin hareket ettirilebilmesi için dişler üzerine yapıştırılan ataçmanlara braket denir. Braketlerin estetik, metal, kapaklı veya dişlerin iç yüzüne yapıştırılan lingual braketler gibi pek çok çeşitleri vardır.

Braket tipleri değişse de tedavide amaçlanan şey aynıdır. Birbirlerinden tedavi sonucu açısından farklılık göstermemekle beraber tedavi sürecinde kişinin diş bozukluk şekline göre bazı braket tiplerini kullanıp kullanmaması hekimi tarafından önerilebilir.

Örneğin çok fazla sigara, çay ve kahve kullanan birinin estetik braket kullanımı çok doğru olmayabilir. Tedaviye şehir dışından gelen ve randevu sıklığını daha azaltabilmek için kapaklı braket sistemleri hekimiz tarafından önerilebilir.

Genellikle her tip bozukluk için her tip braket kullanılmakla birlikte kişiye özel bazı durumlarda seçimi hekiminizin yönlendirmesine göre yapmanızda fayda olacaktır.

Estetik braketler geçmişte telle arasındaki sürtünme miktarı fazla olduğu için tedaviyi geciktirir görüşü hakimdi, ancak günümüzde kullanılan estetik braket tipleri gerek yapısal özellikleri gerekse fiziksel özellikleriyle en az sürtünmeyle çalışarak tedavide herhangi bir zaman farkının oluşmasına sebep olmamaktadır.

Genel olarak çocuk yaşlarda yapılan tedavilerde metal, erişkin kişilerde porselen (beyaz) teller kullanılmaktadır. Bazı basit diş yamukluklarının tedavisinde invisalign ya da orthoclear denen şeffaf plak tedavisi de yapılabilir.

Ankarada Diş Teli Tedavisinde Braket Seçimi konusunda muayene ve randevu için Uzman Dt. Zeynep Karakoç web sitesinden iletişim sayfasından telefon numaramızı arayabilirsiniz.

Google Etiket: Diş Teli Tedavisinde Braket Seçimi, Diş, Teli, Tedavisinde, Braket, Seçimi, Ankara Ortodonti Tavsiye, Ankara Ortodonti Hastaneleri, Ankara Ortodontist Fiyatları, Ankara Ortodontik Tedavi, Ankara Ortodonti Randevu, Diş Teli Fiyatları 2019 Ankara, Sadece Üst Diş Teli Fiyatları 2019 Ankara, Diş Teli Fiyatları 2019 18 Yaş Altı Ankara