Ankara Invisalign tedavisi ücreti, Ankara Invisalign fiyatları 2021, Ankara Invisalign şeffaf plak fiyatları, Ankara Invisalign fiyatları, Ankara Orthero fiyat, Ankara Şeffaf diş plak fiyatları 2021, Ankara Şeffaf diş plağı fiyatları 2021, Ankara Şeffaf plak fiyatları 2021, Ankara invisalign, Ankara invisalign tedavisi, Ankara invisalign fiyatları, Ankara invisalign fiyat, Ankara invisalign fiyatları 2021, Ankara invisalign yapan yerler, Ankara invisalign doktorlar

İnvisalign tedavisine hemen başlanabilir mi?

Invisalign tedavisine başlamadan önce mutlaka 1 sene içerisinde problem çıkartabilecek çürüklerinizin tedavisinin yapılması gerekmektedir. Bunun yanında bazı vakalarda 20 yaş dişlerinizin çekimi de istenebilir.

İnvisalign plaklarım aligner ne zaman gelir?

Invisalign plaklarınız ağzınızın 3 boyutlu taraması veya ölçü alımının yapılmasından itibaren 3-5 hafta içerisinde kliniklerimize ulaşmaktadır.

Klasik ölçü tekniği yerine dişlerimin 3 boyutlu tarama ile ölçüsünün alınımı invisalign plaklarımın Türkiye’ye gelmesini hızlandırır mı?

Dijital tarama veya 3 boyutlu tarama ile alınan ölçüler online sistem üzerinden aynı gün içerisinde A.B.D’ ye ulaşır. Tedavi planın oluşturulması, alignerların üretimi ve gümrükten geçmesi gibi işlemler süresi uzatabilmektedir. Dijital tarama ile alınırsa invisalign plaklarınızın gelmesi ortalama 1 aydır.

İnvisalign tedavimin simülasyonunu bende de olacak mı?

Evet. Size 2 adet e-posta gelecektir. Bir tanesinde bir bağlantı adresi diğerinde de bir kod gelecektir. Bağlantı adresini tıklayıp o adrese size gelen kodu girerseniz 3 boyutlu tedavi planınızı istediğiniz zaman istediğiniz yerde cep telefonunuzdan takip edebileceksiniz.

Fazla kahve çay veya sigara tüketillirse invisalign plakları kirlenip sararır mı?

Kahve ve çay içimi invisalign plaklarını bir nebze renklendirse de sigara içimi plakları sarartır. Ancak plaklar 15 günde bir değiştirilir.

Başka ne tür içecek veya gıdalar invisalign plaklarımı renklendirir?

Köri sosu, hardal, kırmızı şarap, vişne suyu, tütün mamülleri, kahve, çay invisalign plaklarınızı renklendirebilir.

İnvisalign plaklarının bakımı nasıl yapılır?

Alignerlarınızın temizliği için akan ılık bir suyun altında fırçalamanız yeterlidir. Bunun yanında corega tabletlerle de (protez temizleme tabletleri) alignerlarınızın bakımını idame ettirebilirsiniz.

İnvisalign plaklarını günde ortalama ne kadar takmam gerekir?

Invisalign plaklarınızı günde ortalama 20-22 saat takmanız gerekir. Yani yemek yerken çıkartıyoruz ve onun haricinde devamlı takıyor olmamız gerekir. Sadece önemli bir toplantı varsa veya düğün vs gibi etkinliklerde haftada 2-3 saat ekstra çıkartabiliriz.

İnvisalign plaklarımı sadece gece taksam olur mu?

Invisalign plaklarınızı günde ortalama 20-22 saat takmanız lazım. Dişlerinizin hareket edebilmesi için kuvvetin devamlı gelmesi gerekmektedir. Bu yüzden sadece gece takılan alignerlar tedavinizi arzu edilen şekilde bitirmeyecektir.

İnvisalign plaklarımı yüzerken veya spor yaparken takabilir miyim?

Invisalign tedavisinde günlük aktivitelerinizde ortodontik tedavinizi devam ettirirsiniz.

İnvisalign plakları konuşmamı etkiler mi?

Çoğu hastamızda böyle bir şikayet yoktur. Ancak bazı hastalarımızın dilleri plakların diş ve dişeti birleşimine takılabilir. Bu durum en geç 1 hafta içerisinde geçmektedir.

İnvisalign tedavisi şeffaf plak tedavisi midir?

Evet invisalign bir şeffaf plak tedavisidir. Invisalign şeffaf plak tedavi esasında bir adı olup şeffaf plaklarla ortodontik tedaviyi gerçekleştiren dünyadaki bir firmadır.

İnvisalign tedavisini her hekim yapabilir mi?

Invisalign tedavisini yapabilmek için hekimlerin öncelikle bir sertifika alması gerekir. Invisalign tedavisini mutlaka bir ortodonti uzmanının yapması gerekir. Invisalign tedavisinin Türkiye’ de yapan ortodonti uzmanlarının listesini https://www.invisalign.com/get-started/find-a-doctor adresinden bulabilirsiniz.

Ataşmanlar (invisalign tedavisi sırasında dişlerin üzerine yapıştırılan küçük diş rengindeki çıkıntılar) tedavi sonuna kadar kalacak mı?

Evet genellikle bu ataşmanlar tedavinin başından sonuna kadar dişleriniz üzerinde kalır. Bazı ataşmanların tedavi sırasında yerleri değişebilir. Tedaviniz bittiğinde bu ataşmanların hepsi diş yüzeyinden temizlenir.

İnvisalign tedavisi sırasında ataşmanlar dışında ağzıma ekstra apareyler takılır mı?

Normal şartlar altında invisalign tedavisinde hastalarımıza ataşmanlar dışında bir şey kullandırmayız. Ancak bazı ağır vakalarda sadece gece olmak üzere takıp çıkartılabilen lastikler kullanılabilir. Bunun yanında ağır vakalarda mini vida sistemleri de invisalign tedaviniz sırasında uygulanabilir. Tüm bu yapılacak işlemler ilk muayeneniz sonrasında size detaylı bir şekilde ortodonti uzmanınız tarafından anlatılacaktır.

İnvisalign plaklarımın üstünde bazı yazılar var bunların anlamı nedir?

Invisalign plakların bir tarafında hasta kod numaranız ve invisalign logosu yer alır. Diğer tarafında ise üst çene ise ‘’U’’ alt çene ise ‘’L’’ yazısı bunların yanında ise aligner numaranız yani plak numaranız yazar. Örneğin: üst 25 nolu plak ise U25 , alt 15 no lu plak ise de L15 yazar.

Aktif olarak kullandığım alignerımı kaybettim ne yapmalıyım?

Aktif olarak kullandığınız aligner örneğin 15 no ise ve onu kaybettiysek kırmızı saklama kabımızda bulunan pasif alignerımız olan 14 no yu ortodonti uzmanınıza gidene kadar takmanız yeterli olacaktır. Pasif plaklarınızı yine günde ortalama 20 saat takmamız gerekecektir.